Přihlášení
Přihlašovací jméno

Heslo

Drobnější projekty

Nauč se učit NA POHODU

Projekt zaměřený na středoškoláky a jejich kompetence k učení. Kvůli jejich nedostatku totiž často předčasně ukončí studium. Přitom studijní postoje a dovednosti nejsou nijak systematicky rozvíjeny. Cílem je vyvinout potřebné nástroje pro učitele a studenty. Hlavní zásadou je, že člověk se nejvíce naučí zážitkem. Právě škola je tedy skvělým místem, kde lze studijní dovednosti posilovat. Je to zároveň jeden z největších darů, které tam mohou studenti získat.

Tma jako nástroj OSV

Drtivou většinu informací o světě získáváme prostřednictvím zraku. Vyřazením tohoto zdroje tak vstupujeme do zcela jiného světa. Možnosti využití pobytu ve tmě především pro účely osobnostní a sociální výchovy zkoumáme právě v rámci tohoto projektu. Zážitková pedagogika, jedna ze stěžejních metod OSV, stojí na zážitcích. Leckdy je obtížné udržet rovnováhu mezi jejich intenzitou a objektivní bezpečností. To je jen jedna z mnoha oblastí, kde může napomoci tma. Praktická ukázka proběhla na Královéhradecké RVVZ.

Labyrint lan

Pravidelně pomáháme realizovat již tradiční akci LABYRINT LAN, pořádanou Občanským sdružením PROSTOR PRO. Víkend nabitý programem připomíná mládeži i rodičům možnosti aktivního trávení volného času. Náš tým se zpravidla podílí na zajištění a provozu oblíbené lanovky přes jezero a některého lanového areálu.

Jedenáctý LABYRINT LAN se uskuteční ve dnech 10. - 11. září 2011.

Outdoorové závody

Několik dnů, pětičlenné týmy, pohyb terénem pěšky, lezením, plazením, na kolech i v lodích. Plnění rozmanitých úkolů, strategie a taktika. Nejde o čistě sportovní akce, víc než těla tu dostanou zabrat duše.

Na straně druhé jsou roční přípravy, bezesné noci, propracovaná logistika, a desítky zmoklých dobrovolníků. Organizátoři jsou z řad Velký vůz, občanské sdružení pro rozvoj osobnosti. Z celého srdce jim to přejeme. My máme tu čest sem tam propůjčit materiál, pomoct s testováním úkolů, a hlavně poskytujeme ty dobrovolníky na zmoknutí.

Příkladem budiž Pes Putidus a Octoginta Octo 2008.

Dříve uskutečněné akce

Archivní seznam je k nahlédnutí zde.

Aktuality