Přihlášení
Přihlašovací jméno

Heslo

Uskutečněné akce

Ještě starší akce: Školní rok 06/07, 05/06 a dál do minulosti.

Čarodky 2009


Jaro je tu a tudíž i čas vyrazit do skal na pořádnou výpravu. Obvykle v termínu čarodějnických oslav. Tradiční čundr s netradičními zážitky. Taky už z dálky slyšíte volat lesy a skály?

Akce se bohužel neuskutečnila z časových důvodů. Snad příště.
Čas: 30. 4. - 3.5. 2009
Místo: Adršpašsko-teplické skály
Organizuje: Lucka

Velikonoce u Ivouška


Rok s rokem se sešel a zase jsou tu Velikonoce. Tradičně je budeme slavit na malebné chaloupce našeho starého známého kamaráda Ivouška Řeháka. Koleda, staré zvyky a kuchyně, procházky po okolí.
 
Nenechte si ujít soutěž, fotky a podrobnější informace zde ve zvadle.

Hlaste se, počet míst omezen.
lucie.diblikova(zavinac)osjak.czPodle pohodového a příjemného průběhu celé akce, ji můžeme bez obav nominovat na titul "akce roku". V příštím roce, jistě zopakujeme.
Čas: 10. - 13. 4. 2009
Místo: Ivouškova chata Skuhrov
Organizuje: Ivoš a Lucka

Sněhové radovánky II


Tradiční horský pobyt se zimními sporty a příjemnou společností v malebném Benecku. Krásně nám teď nasněžilo, takže se máme rozhodně na co těšit :)

Hlaste se Lucce na lucie.diblikova(zavinac)osjak.cz

Čas: podle 6. - 8. března
Místo: Benecko
Cena: 70,-/noc
Organizuje: Lucka a spol.

Kam kráčíš, občanské sdružení JAK?

Chceš být aktivní člen sdružení, podílet se na jeho vývoji? Máš nápad, který by stál za realizaci? Máš chuť se zapojit a nenechat všechno v rukou Rady a Staršiny? Máš vlastní názor na dění ve sdružení, který by jsi chtěl sdělit ostatním? Pokud jsi na některou z těchto otázek odpověděl(a) ano, tak to by jsi rozhodně neměl(a) chybět na tomto setkání.

Budeš mít vlastní prostor k vyjádření svých názorů, námětů a připomínek. Pokud o to stojíš, neváhej se přihlásit na lucie.diblikova(zavinac)osjak.cz. Rádi tě uvidíme.

Aneb co s námi bude dál.

Čas: podle 27. nebo 28. února (zatím nerozhodně - HLASUJ)
Místo: Hradec Králové
Organizuje: Rada a Staršina

Sněhové radovánky I


Tradiční horský pobyt se zimními sporty a příjemnou společností v malebném Benecku.

Hlaste se Lucce na lucie.diblikova(zavinac)osjak.cz

Čas: 23. - 25. leden
Místo: Benecko
Cena: 70,-/noc
Organizuje: Lucka a spol.

Hravý Silvestr


Aneb popusť uzdu své fantazie. Tradiční akce se starými i novými tvářemi, s kamarády i členy O. s. JAK?. Letošní Silvestr bude nezapomenutelný, každý má možnost podílet se na programu svojí troškou. Využijte tuto nabídku. Podrobnější informace o tom, kdo je už přihlášen, jaké je vybavení krásné chalupy v Sobotíně a další důležité věci jsou ke stažení zde:Zvadlo,Nové info

Čas:28. 12. 2008 - 1. 1. 2009
Organizuje:Gee

V.Vánoční pochod

Velká bitva o nadvládu nad světem se opět blíží. Neponechte svůj osud v cizích rukou a sami se zasaďte o vítězství své strany. Učiňte rozhodující volbu a postavte se do čela armád PEKLA nebo NEBE, tak jako loni.

Hlaste se na adrese brananebepekla@seznam.cz již nyní !!!

Pro celou historii a postupný vývoj akce, si můžete prohlédnou předešlá zvadla z roku 2004, 2005, 2006.

Čas: 20. 12. 2008 Sobota cca od 17 hodin
Místo: Hluboké Novohradecké lesy a cetrum HK
Organizuje: Lucka, Kamča, Janča

Předvánoční veselení

Zveme vás na den plný zábavy. Začne společnou raní snídaní a bude pokračovat hraním deskových her, turnajem ve volejbalu pro nešiky i šiky, karaoke vystoupením, společenskými i nespolečenskými tanci a promítáním fotek či videí z našich uplynulých akcí. Zakončen bude malým zimním překvapením. Je na co se těšit. Věříme, že si tu každý přijde na své, tudíž je akce určena všem nezávisle na věku, vyznání i fyzickém stavu.

Přátelé, přítelkyně, rodiče a děti výhodou.

Hlaste se na adrese lucie.diblikova(zavinac)osjak.cz

Čas: 13. 12. 2008 cca od 9 hodin (AM)
Místo: Gymnázium Boženy Němcové v Hradci Králové
Organizuje: Lucka a spol.

Octoginta Octo 2008

Po nutné regenerační odstávce se opět sešel tým organizátorů osmdesátiosmihodinové hry plné zážitků, putování krajinou, plnění roztodivných úkolů, boje s únavou i ostatními týmy. Kapacita závodu (25 týmů) byla naplněna jen pár chvil po zahájení přihlašování. Pro úspěch tak obrovské akce je kromě hlavních organizátorů potřeba také zhrubá 50 lidí v tzv. B-týmu. A to je ta pravá výzva pro členy a příznivce sdružení JAK? jak je známe. Proč se houpat na lanových překážkách, když je můžu postavit, proč se brodit bahnem, když v něm můžu dvanáct hodin stát a vyžadovat heslo, proč procházet hrou, kterou můžu pomoct tvořit?

Ano, jsou mezi námi takoví, pro které je účast na hře slabý čajíček. Jejich místo je proto v B-týmu. Pak jsou mezi námi i ti, kteří by si raději čajíček udělali doma. I pro ty se najde uplatnění, od stříhání a lepení čehokoliv na štábu až po třídění potřebného materiálu ve skladu nebo roznášení proviantu umdlévajícím B-týmákům a přátelské kynutí umdlévajícím závodníkům.

Kdo chce být letos u toho, zjistí víc na stránkách akce, kde se lze do B-týmu přihlásit. Kdo by rád ulovil nějaké uvolněné místo, pozorně sleduje fórum.

Čas: čt 13. – po 17. listopadu 2008
Místo: To se asi ještě nesmí říct
Organizuje: Velký vůz - občanské sdružení pro rozvoj osobnosti

Westernové městečko


Tentokrát se vypravíme na Divoký západ. Užijem si podzimní pohodu, zvířátka, krásné okolí, třeba potkáme i Indiána, kovboje, nebo prašivého banditu. Akce využívá podzimních prázdnin, většina dospělých se ovšem na pondělí bude muset uvolnit zvlášť. Pro přihlášení a bližší informace se obracejte na Kubovu sekretářku na geegee(zavinac)centrum.cz

Čas: pá 24. - út 28. října 2008
Místo: Boskovice, tj. jižní Morava
Organizuje: Kuba a jeho asistentka

Labyrint lan

 
Letos jsme opět pomáhali na oblíbené akci Labyrint lan pořádanou Občanským sdružením PROSTORPRO. Náš tým se podílel převážně na zajištění stanovišť Lanovka a Nízké lanové překážky.
 
 
Čas: 13. a 14. 9. 2008
Místo: Šimkovy sady, HK
Organizuje: PROSTOR PRO,o.s.

Hradecká sova 2008


Registrace již spuštěna!

Tradiční přesnoční začátečnická šifrovací hra týmů se blíží. Nenechte si ji ujít. Více informací získáte na dalších podstránkách této akce.

Čas: 6. 9. - 7. 9. 2008
Místo: Hradec Králové a okolí
Organizují: Pozdílkovi, Matouškovi a spol.

Bojovky

skály

Pojďme zavzpomínat na časy bojovek a táborů na BOJOVKY 27. - 29. června na Hejdu. Zahrajeme hry, zabrnkáme na kytary, projdeme se po skalách... Jsou zváni všichni, ať už Greeni, exGreeni či prima lidičkové.

Čas: 27. - 29. června 2008
Místo: Adršpašské a Teplické skály
Organizuje: Kuba Dubrovský

Nová základna


Jiřík možná teprve jenom tuší, co ostatní už vědí - jeho krásný penzion je naše nová základna, na kterou ho budeme všichni pravidelně jezdit navštěvovat, aby tam nebyl sám a aby tam měl pořádek :-) Tak bychom mu ji měli důkladně otestovat (ať taky ví co snese) - no a první možnost je hned v dubnu.

V neposlední řadě si novou základnu pokřtíme zvolením nových lídí do výkonných orgánů sdružení na letošním prvním sněmu.

Podrobné informace ve zvadle: PDF a PowerPoint.

 

Čas: 11.-13.dubna 2008
Organizátor: Jirka s Čipem a Diblík

Sněm 2008

logo

Stanovy nám ukládají se aspoň jednou ročně oficiálně sejít a zvolit si orgány - radu, staršinu a jeho zástupce. Dosavadní orgáni podají oficiální zprávu o činnosti a hospodaření sdružení, a naskytne se také dobrá příležitost k dalšímu rozmýšlení. V závěru nezapomeneme podepsat prezenční listinu.

Nejde o žádné velké dobrodružství, přesto bývá sněm zajímavá a podnětná akce. Uvítáme proto účast všech členů i dalších zájemců.

Sněm se přesunul na výpravu za Jirkou Hajníkem do Jizerských hor 11.-13.4.

Čas: březen odpoledne
Místo: Husův sbor v Pardubicích
Organizuje: Rada a staršina

Velikonoce v Orlických horách


Blíží se jarní svátky a my se chystáme stejně jako loni vyrazit na krásnou chatu našeho dobrého kamaráda Ivouška. Po loňkém ročníku plném jarních tradic se letošní výprava ponese v duchu krátkých výletů po nádherném okolí.

Více informací zde:prezentace,PDF

Hlaste se Martinu Holému na HolyMa_zavinač_seznam.cz

Akce se kvůli nepochopitelnému nezájmu a chybě v organizaci nekonala, snad příští rok zase vyjde.

Čas: 21.-24.březen 2008
Místo:Skuhrov nad Bělou, chata Ivoše Řeháka
Organizuje: Martin, Lucka, Ivoš

Sněhové radovánky II


Minulé radovánky měly úspěch, tak navazujeme dalšími, tentokrát počítáme se sněhem.

Gee bude v Tatrách, hlašte se Čipovi.

Čas: 22. - 24. 2.
Místo:Zase Benecko
Cena: 70/osobonoc, cesta, jídlo
Organizuje: Gee a Čip

Zimní survival


Přežití v zimní přírodě, získávání potravy - pečení chleba, pasti, ulovení, zabití, stažení, uvaření a snědení králíka, zbraně, zimní bivak (přespání), improvizované sněžnice, pohyb v zimní přírodě, orientace, noční hlídky... Stojí to 400,-, z toho 200,- záloha předem.

Hlašte se přímo Petru Moučkovi na mail ghillie-zavináč-seznam.cz, obrdžíte další pokyny.

Čas: 2. - 3. února 2008
Místo:Hradec Králové nebo hory (dle počasí)
Organizuje: Petr Moučka

Sněhové radovánky

Po Vánocích je potřeba se dostat zase do formy.

Zimní sporty jsou k tomu přímo ideální, proto neváhejte a hlašte se Gee (732 971 229 nebo 603 358 463) už nyní, kapacita je omezená.

S sebou: spacáky, příspěvek do společného jídelníčku, bačkory, běžky a související výstroj, odpovídající oblečení, panapr, sirky a noviny, hry a nástroje...

Vlhké radovánky

Sníh pod nohama měkkl a ve stopách to cákalo, ale to nás nemohlo zastavit. Ve skutečnosti taky občas poprchávalo, sluníčko vstávalo pozdě, většinu času zůstávalo za mrakem a vyhasínala kamna. Navíc s sebou několik pruďasů mělo učení a aby toho nebylo málo, někdo přivezl celer...

Nám ale radování jen tak něco nezkazí, takže se těšíme na únor, kdy si akci zopakujem v lepším počasí.

Čas: 18. - 20. 1. 2008
Místo: Benecko v Krkonošních
Cena: 70/osobonoc, cesta, jídlo
Organizuje: Gee

Silvestrovské veselení 2007

Po Vánocích je letos zase Silvestr, takže nás čeká oblíbené veselení, fotky, kytary, chlebíčky, pokec, a spousta zábavy do brzkých ranních hodin. Schválně, jestli Nový rok začne zase ve tmě.

Překvapení?

Jako zatím pokaždé, i tentokrát zůstalo lecos při starém, a lecos bylo úplně jinak. Bydleli jsme stejně v lese, ale v úplně jiném sroubku, zase hráli hry, ale ne ty co loni, chodili na výlety, ale jinam, jako parta kamarádů, ale ne jako dřív... Nový rok ovšem nepřekvapil a i letos přišel uprostřed noci. Svítili jsme si plynovými lampami, unavovali se v šumperském Aquacentru, prací kolem dřevníku a klábosením do časného rána. Nabití energií jsme se pak vrátili domů, abychom se řádně vyspali a mohli nastoupit zase zpátky do všednodenního kolotoče.

 

Čas: hádej
Místo: tradičně...
...neznámé (ale už víme, že někde je)
Organizuje: Gee

IV.Vánoční pochod

Velká bitva o nadvládu nad světem se opět blíží. Neponechte svůj osud v cizích rukou a sami se zasaďte o vítězství své strany. Učiňte rozhodující volbu a postavte se do čela armád PEKLA nebo NEBE.

Hlaste se na adrese brananebepekla@seznam.cz již nyní !!!

Pro celou historii a postupný vývoj akce, si můžete prohlédnou předešlá zvadla z roku 2004, 2005, 2006.

A jak to dopadlo?

Rekordní účast zajistila dosud nejpovedenější ročník. Víc netřeba dodávat - neváhejte s účastí ani příští rok.

Čas: 21.12.2007
Místo: Hluboké Novohradecké lesy
Organizuje: Bránanebepekla, Diblík a spol.

Předvánoční večírek

Všichni ti, kdož máte čas a chuť se před Vánocemi vidět, popovídat si o časech minulých, přítomných a budoucích. Kdo si chcete tu zapět, tu zahrát. Kdo si zkrátka chcete upevnit sociální vztahy, jste srdíčkově zváni na Předvánoční večírek a to do starého známého KLÍDKU v sobotu od 18:00. Bližší info ve zvadle.
Čas: 8.12. od 18:00
Místo: Klídek
Organizuje: Gee

CVVZ 2007

(pozvánka na akci mimo sdružení)

I tento podzim si vyrazíme vyměňovat zkušenosti se spoustou lidiček, kteří se také zabývají prací s dětmi. Letos navíc máme dost co prezentovat.

A jaké zbyly pocity?

Máme to za sebou, a můžeme proto podat krátkou zprávu. Jeden nejsilnějších dojmů, který je také inspirací pro některou z příštích výprav, v nás zanechala výborná rychlopizzérie na náměstí v Havlíčkově Brodu. Příjemné posezení, dobré jídlo a pití, bez barevných cedulí a pitomých stejnokrojů. Rychlý oběd po našem. Asi chápete, že jsme byli unešeni. A na závěr výborná zmrzlina.

Ze začátku akce jsme byli trochu zmatení z plánků budov a šipky nám nepomohly, protože tam nebyly. budovy se sem-tam jmenovaly jinak v plánku, jinak v programu a jinak na zdi, taktéž místnosti a jejich dveře leckomu zajistily delší exkurzi. Po dvou dnech jsme se už ale po areálu pohybovali s naprostou jistotou (škoda, že už akce končila).

Náladu nám zlepšil úspěch programu, který jsme lektorovali, i když to zabralo v podstatě celý sobotní den. Nástěnka se taky povedla. A komu to nestačilo, mohl se přidat k nejlepšímu hudebnímu tělesu letošní CVVZ (vzájemně se podporující Klára a Goro) a zvučet až do rána. Taky nám hrál Žalman a spol. - všem za výdrž děkujem!

Rádi jsme zase naplno pocítili, že v tom nejsme sami, že lidí naší krevní skupiny je mnohem a mnohem víc (i když - vzhledem k tomu, že skauti a další velkooddíly se počítají zvlášť podle různých složek, byli jsme na CVVZ jedenáctou nejzúčastněnější organizací). Na příští CVVZ se sice těšíme, ale převládají rozpaky. Posunutí termínu pro nás neznamená tolik co pro ostatní účastníky, ale dost nám vadí věková hranice. Právě pro náctileté je účast na téhle akci obrovskou vzpruhou. Až se budou (v patnácti i později) rozhodovat co a jak dál, rozhled, zkušenosti a pocit souznění s tisícem dalších lidí jim může dost pomoct udělat si jasno. Budou mi chybět. Nemluvě o tom, že to byli i oni, kdo pomohl vyhrát Přerovu o těch pár hlasů proti Brnu. Tehdy ovšem netušili, že hlasují o akci, která nebude pro ně.

Věříme, že všechny rozpaky Přerováci rozeženou, ať už návratem k zažitému, nebo kloudným vysvětlením.

Čas: 16. - 18. 11. 2007
Místo:Třešť

Hradecká sova 2007


Registrace již spuštěna!

Tradiční přesnoční šifrovací hra týmů. Obtížnost bude opět záměrně začátečnická, proto prosíme protřelé účastníky Bedny, Tmou apod., aby případnou účast pečlivě zvážili. Více informací získáte na zvláštních stránkách této akce.

Čas: 22. 9. - 23. 9. 2007
Místo: Hradec Králové a okolí
Organizují: Pozdílkovi

Labyrint lan

 
Na podzim opět přiložíme ruce k dílu a pomůžeme s organizací již tradičního Labyrintu lan. Zejména zajistíme oblíbenou stometrovou lanovku a další lanové překážky v korunách stromů hradeckých Šimkových sadů. Akce se s Hradeckou Sovou kryje jen zdánlivě - Labyrint probíhá ve dne, Sova v noci. Spát se bude muset v týdnu.
 
 
Čas: 22. a 23. 9. 2007
Místo: Šimkovy sady, HK
Organizuje: PROSTOR PRO,o.s.

Úvodní i osvěžovací kurz pro nové i stávající lektory projektu NAPLNO


Pravděpodobně poslední šance stát se lektorem. Na kurzu poznáte ostatní lektory a společně získáte vědomosti a dovednosti, potřebné k práci na záchraně branné výchovy.

Čas: 7. - 9. 9. 2007
Místo: Tělocvična ZŠ Nový Hradec
Organizuje: Čip
a:1:{s:11:"htmlcontent";s:60170:"

Zimní prožitky

9. - 11. února 2007 Benecko a okolí
chajda

Je evidentní, že zima se nenechala nepříznivými teplotami a větrem úplně odbýt a taky trochu dorazila. Čekali jsme na to docela dlouho a rozhodně bychom tedy neměli zahálet teď, když máme jedinečnou možnost užít si zase trocha sněhu na horách. A proto jedem na Benecko, neboli běžkovat, prknovat a blbnout na sníh, co nejrychleji!

Bližší informace mailem nebo telefonem 732 971 229.


Pražský vykulenáč aneb vesnický bulík v Praze

10. února 2007 hlavní město Praha
Přísně tajné!

Jedinečná městská špionážní hra. Hlavní město je stále plné tajných agentů a tvým úkolem bude překazit jim plány. Nebude to jednoduchý úkol, jelikož pražské podsvětí není vesnickým bulíkům zrovna nakloněno. Ukaž, že se ti podaří přechytralé pražské podsvětí přelstít. Ukaž, že se dovedeš orientovat ve velkoměstě. Ukaž se na akci Pražský vykulenáč!

Kdo si chce hrát na špiony, zjistí si ostatní informace sám. Nabízí se i možnost pomoci s organizací, v případě zájmu se hlašte vhodnému pražákovi, kterého znáte.

A jaké to bylo:
Poklidná výprava byla narušena nečekanou hrozbou - Praha měla být zamořena nebezpečnou chemikálií. Loni vycvičení agenti tedy přijali nelehký úkol - chemikálii najít, zjistit jak ji zneškodnit a celé katastrofě pak zabránit. A aby to nebylo všechno, sbírali po cestě důkazy, které by pomohly podobným situacím napříště zabránit. Na poslední chvíli pak předepsaným způsobem páchnoucí chemikálii i s kbelíkem lokalizovali a zajistili. V Kunratickém lese proto mohou dál bezstarostně pobíhat pejsci i jejich pejskaři.


Silvestr 2006

28.12.2006 - 1.1.2007 Hoštejn, okres Šumperk
Silvestr - fotka Členové a přátelé sdružení (a přátelé členů) opět uspořádali tradiční silvestrovské veselení. Loni byl ze Silvestra podezřelý jednatřicátý prosinec - více na fotografiích.

Vánoční hory

15. - 17. 12. 2006 Benecko
Na poslední předvánoční víkend se uchystal tradční běžkařský víkend, tentokrát třeba na Benecko. Takže jsme namazali a byli na blátě :-)předVánoční Besídka

1. - 3. 12. 2006 Pardubice
Na programu byly prázdninové fotky, kulturní produkce, pokec, deskovky a další.CVVZ 2006


16. - 19. 11. 2006 Ostrava
Celostátní velkou výměnu zkušeností členové našeho sdružení absolvují již poněkolikáté. Protože se jedná se o akci velmi známou, doporučíme vám prostudovat oficiální  stránky, kde je vše velmi podrobně popsáno a můžete se přímo přihlásit.

Octoginta Octo


15. 11. 2006 večer a dalších 88hodin
Těžko říct

Předtim:
Octoginta Octo - fotka Ve středu 15. listopadu začne, a dalších 88 hodin bude probíhat druhý ročník zdrcujícího outdoorového závodu Octoginta Octo. Pro každého člena máme dvě možnosti: Jednak se můžeš zapojit do soutěžního týmu (a zjistit, jak se motá hlava únavou a jak rychle v mrazu tuhne zpocené oblečení), nebo můžeš pomoct s organizací (kontaktuj nás). Co tě čeká jako pomocníka se dozvíš u zprávičky k minulému ročníku.

Potom:
Naši B-týmáci (pomocní organizátoři) strávili letos v terénu na stanovištích něco přes 72 hodin, plus nějaký den příprav a na konci převoz materiálu, domů jsme se dostali v průběhu noci z neděle na pondělí. Přestože tentokrát bylo v noci tak, jak loni sotva přes den, odjížděli účastníci náležitě unavení, vláční a zamyšlení. Příští rok je v plánu, že podobný závod zorganizují zkušení borci z Brna, tak se zase máme na co těšit. Více informací bude brzo k nalezení na oficiálních stránkách akce (reportáže, fotky, diskuze), my ale radši půjdem dohánět spánkový dluh.


XXIII. Moravské hvozdy


10. - 12. 11. 2006
okolí Brna

Bližší informace najdete ve zvadlu od organizátorů. Pokud je vám zvadlo málo, prohlédněte si WEB akce. Upozorníme jen, že akci nepořádá sdružení JAK?, členové i nečlenové jsou však srdečně vítáni.

A jak to dopadlo?
Dvěma slovy: Švédské hvozdy.


Druhý IQ víkend

27. - 29. 10. 2006 vnější prstence sluneční soustavy

Úvodní info:
Druhý IQ víkend - fotka Zbyli jsme ve vesmíru poslední, a nemůžeme se ani vrátit na Zemi. Jaký je to pocit? Ale hlavně - co s tím uděláme? Sluneční soustava je kromě dnes neobyvatelné Země dost nehostinná... Pojďme se vydat vstříc novému začátku lidstva, do vesmíru, ve kterém vítězí prudce inteligentní opravdoví muži a opravdové ženy, které skrývají, že jsou ve skutečnosti ještě prudší. Už na podzim budeme připraveni s plnou nádrží a staženými okýnky vyrazit za hranice Sluneční soustavy a našich možností.

Víc informací najdete na podstránce akce. Taky si můžete stáhnout zvadlo v (HTML, XHTML, ODF, nebo PDF) a pozvat své kamarády.

Tak to máme za sebou:
Napínavá cesta za novým domovem nabídla nepřeberně zážitků a zkušeností. Všechny svízele byly ale zdárně překonány - a ty které se cukaly, spáleny na popel. Nakonec jsme se úspěšně zabydleli na krásné vesmírné stanici, i když trochu zastrčené. Účastníci si užívají svět, v němž šlápnutí vedle neznamená zánik lidstva a organizátoři se mohou jít v klidu vyspat.

Kdyby někdo sháněl partu schopných lidí na přežití katastrofy a zachování rodu, ať se ozve na kontakt. Vypadají nenápadně, ale umí překvapit - podívejte se sami.
Slovensko

 27. 9. - 1. 10. 2006  vědí jen člonové
Tatry - fotka

Přátelé horalové.
Na konci měsíce září je jeden svátek a to ve čtvrtek 28.9., navíc předpokládáme že většina z vás bude mít v pátek 29.9. volno v práci nebo škole. Takže se naskýtá příležitost k nějaké delší výpravě, například do Roháčů, Tater nebo Slovenského Ráje. Cesta trvá vlakem necelých 7 hodin. Kdo jste ještě nebyli na podzim na horách, tak jste o mnoho přišli. Návrat plánujeme v noci z neděle na pondělí - podle domluvy a účasti školáků buď kolem deváté, nebo mezi 2-6 hodinou ranní. Cena dopravy značně závisí na tom kolik nás bude a kam nakonec pojedem, předpokládáme něco kolem 700 Kč (zpáteční jízdenka). Nástup po trase rychlíku Vihorlat, zejména v Praze, Pardubicích, a Přerově.

Předpověď počáska vypadá slibně polojasno od 0 do 20 stupňů. www.itatry.com nebo www.meteo.sk. Tak se nezapomeňte přihlašovat (Jiříkovi). Pokud někdo chce jet a myslí že na to nemá vybavení, tak se pokusíme sehnat.

Bližší informace dostanou vhturisté jako vždy mailem po přihlášení.


A jak to dopadlo:
Výlet se vydařil, pro mnohé krásné zakončení prázdnin přineslo i mnoho zkušeností, např. s mezinárodními vlaky ČD - jestli se někdo náhodou nebál vytáhnout foťák a udělal pár snímků, budeme jimi velmi potěšeni. Kdyby jich bylo dost, šlo by uvažovat i o vyjednávání s drahami. Co se týče hor, byla to jedním slovem paráda. Koneckonců fotky mluví za vše. Počasí i ubytování se vyvedlo a cesta vlakem zpátky nás už zaskočit nemohla.

Hradecká sova

9. - 10. 9. 2006 (sobota odpoledne - neděle ráno)
Hradec Králové a pěší okolí

Předtím:
Hradecká sova - fotka Presnoční šifrovací hra týmů, navazující na komorní minulý ročník. Letos máme kapacity na mnohem více účastníků. Obtížnost ale bude opět záměrně začátečnická, proto prosíme protřelé účastníky Bedny, Tmou apod., aby případnou účast pečlivě zvážili. Více informací získáte na zvláštních stránkách této akce.


Potom:
Akce se vydařila a záměry organizátorů byly naplněny (hra se obešla bez obětí, většina týmů dokonce dorazila do cíle - náročnost tedy byla nastavena obdivuhodně přesně). Účast se proti loňsku podařilo více než zšestinásobit, k vidění byly nové, ale i staré tváře.

Nikomu neušel silný filozofický přesah: při velkolepém zahájení jsme se jemně otřeli o samotný původ člověka ve vesmíru, během hry si pak každý jistě aspoň jednou musel položit onu věčnou otázku - má tohle vůbec nějaký smysl? Některým to začlo vrtat hlavou natolik, že si k tomu museli jít v různých skupinkách lehnout. Vetšina účastníků (zejména členové sdružení) se ale nenechala zmást a drala se neochvějně k cíli, pro koláček a kelímek čaje.

Zážitky reprezentačního týmu Rada a staršina jsou zde, na stránkách akce potom najdete reportáže ostatních týmů, hromadu podrobností, statistiky, šifry i fotky ze hry.

 

Dolomity


9.7. - 21.7. 2006 Italské Alpy - Dolomity
K dispozici je velmi podrobný popis od Jirky - staršiny. Můžete si jej i stáhnout ve formátech ODF, PDF, XHTML či HTML.


Předprázdninové tužení vztahů

16. - 18. 6. 2006
Bledne skaly

Popis před akcí:
Pravděpodobně poslední možnost setkání před letními prázdninami, proběhne nejspíš mimo republiku.

Jak to dopadlo:
Bledné skály - fotka Poslední akci jsme se rozhodli využít i k návštěvě míst, kde jsme ještě nebyli. Na polské straně Broumovska je skoro stejně pěkně jako na té naší, pochopitelně ale - doma je doma. Všechny vztahy jsme důsledně utužili (kdo chyběl, má co dohánět). Navíc nás semknula nová myšlenka - najít mytický budhistický klášter, který by se v okolí snad měl nacházet. Ale to až někdy příště.
V závěru jsme popřáli naplno prožité prázdniny sobě i těm, kteří chyběli a rozjeli se domů. Příští velké setkání proběhne zřejmě až na Hradecké sově, na kterou se nikdo nezapomeňte přihlásit.

Fotografie z této akce


Čarodějnice a první máj

28. 4. - 1. 5. 2006 Českosaské Švýcarsko

Popis před akcí:
V květnu už se snad jaro pomalu začne chystat k definitivnímu probouzení. Tak abychom to neprošvihli, strávíme první máj ve skalách a že na to máme čtyři dny, podíváme se dál než obvykle. Komu už chybělo spaní pod celtou a vaření na ohni, hlásí se na známou adresu. Další podrobnosti najdete jako obvykle ve zvadle.

Pro ty, kdo nedorazili:
Skály tam po zimě pořád jsou, přívoz po povodni taky, hřenští trhovci už se česky asi nenaučí, počasí bylo doslova aprílové a turistů tedy bylo poskrovnu.


Pražský vykulenáč


vypečená špionážní akce
10. - 12. 2. 2006
hlavní město Praha

Popis před akcí:
Přísně tajné! - fotka Nácvik života a pohybu ve velkém městě se špionážní zápletkou a příslibem do budoucna - pokud tato zkouška proběhne úspěšně, lze očekávat pokračování. Staňte se tajnými agenty a... zachraňte svět, samozřejmě. Nebo ne? Tentokrát nejde o sucho v botách, ale o splynutí s davem a orientaci v uličkách Starého města.

Hodnocení po akci:
Tajní agenti se v pražském podsvětí úspěšně zorientovali a předvedli bravurní kousek - převzali zásilku, vyměnili její obsah a předali kam měli, aniž by vzbudili podezření. Co tím ale vlastně způsobili?
Zkouška proběhla úspěšně a ohlasy byly skvělé, lze tedy očekávat, že jednou dospějeme k rozuzlení celé zápletky. Sledujte dokumenty jako Mission Impossible (zejména první se týká našeho prostředí), Ronin, Česká spojka, dobrodružství Jamese Bonda a Jacka Bauera.


Zimní radovánky

13. - 15. 1. 2006 Benecko

Popis před akcí:
Dlouho jsme nebyli na Benecku, a pořád se taháme s vánočníma panděrama - pojeďme s tím něco udělat! Berem běžky, prkna, ježdíky a kdo co má a dáme si do těla. Spaní v chajdě na postelích, dobrodruzi tradičně experimentují - přivezte si stany, plachty, záhraby, iglů nebo hvězdnou oblohu, místa je kolem chajdy dost (experimentujte ale opatrně, je to leden a jsou to hory). Jedem sportovat, takže nezapomeňte elán a dobrou náladu, naopak případné zbytky cukroví raději nechte doma. Navíc se na tomhle setkání se členy definitivně shodneme, jestli máme (kvalitou i kvantitou členů) na zvládnutí projektu na výuku ochrany člověka za mimořádných událostí. Vzhledem k naší dosavadní činnosti a velikosti projektu jde o důležité rozhodnutí, u kterého byste neměli chybět!

Hodnocení po akci:
Na horách je zima krásná a v pohybu ještě krásnější, fotky opravdu stojí za to. Ti, co spali venku, tam vydrželi a ráno se dokonce vzbudili (kupodivu jako první :-). Shodli jsme se, že projekt NAPLNO zvládnem, rozdělili si úkoly a do uzávěrky 31. 3. máme co dělat.


Silvestr 2005

Silvestr 2005 Vysočina

Popis před akcí:
Každoroční silvestrovské veselení proběhne na neznámém místě ve známém termínu. Více viz. zvadlo v mailu.

Hodnocení po akci:
Každoroční silvestrovské veselení proběhlo opět na Vysočině. Závazek do příštího roku je jasný: najít jiné prostory (i když letos jsme se vešli celkem dobře).


Předvánoční odpočinek

9. - 11. 12. 2005 Rýchory

Popis před akcí:
Sněhu už je dost, takže je čas si v předvánočním shonu vyšetřit víkend a stavit se na horách. Podíváme se na nové místo, přivítáme nové tváře, vyzkoušíme nové hry a prověříme staré běžky.

Hodnocení po akci:
Na Rýchorách je skvěle, do parametrů hledaného objektu patrně přidáme krb. Ukázalo se, že kdo maže, ten jede - bez ohledu na to, jak staré má běžky.
Fotoreportáž


36 HOURS SKŘET exTrEAM TOUR


27. - 30. 10. 2005
Val u Dobrušky

Popis před akcí:
Další akcí, kterou pro vás chystáme, je velká hra, kterou chceme pokračovat v tradici podzimních her, kterou jsme započali vloni iqendem. Tentokrát to nebudou šifry a hlavolamy jako hlavní náplň (to bychom přenechali Pozďovi a Alče), ale bude to něco úplně jiného. A hlavně vyrazíme na tři dny. Tím nechci říct že budete celý tři dny akčně makat, nikdo se nemusí bát a hlavně to zase bude týmovka.

Jak to dopadlo se podívejte!


Octoginta Octo

středa 16. listopadu 2005 večer a dalších 88 hodin
Kutnohorsko

Popis před akcí:
Ve středu 16. listopadu začne, a dalších 88 hodin bude probíhat zdrcující outdoorový závod Octoginta Octo. Pro každého člena jsou dvě možnosti: Jednak se můžeš zapojit do soutěžního týmu (a zjistit, jak se motá hlava únavou a jak rychle v mrazu tuhne zpocené oblečení), nebo můžeš pomoct s organizací (kontaktuj kontakt). Co tě čeká jako pomocníka tady vzhledem k případným účastníkům neprozradíme.

Hodnocení po akci:
Soutěžní tým se ze zdravotních důvodů rozpadl, jeho pozůstatky potom pomohly organizovat. Aby zde nechybělo, co takový pomocník zažije: Příprava úkolů v korunách stromů (je tam tepleji než u země) pod hvězdnou oblohou, lovení raftů ze Sázavy, topení si kupkou uhlí a mnohá další zábavná dobrodružství - nejvíc ale utkví očekávaní, radost, odhodlání, vyčerpání, a nakonec prázdno, spánek a spokojenost v očích účastníků. Můžeme jen doporučit. Zabalte si troje ponožky, termosku a spoustu čokolády.


Setkání po létě


30. 9. – 2. 10. 2005
skautská základna Štěnkov

Popis před akcí:
Vrátíme se z prázdnin, sejdem se, opečem buřty, dlouze a vydatně pokecáme, prohlídnem fotky, vyzkoušíme nový hry a budem se těšit na to co nás potká přes rok.

Hodnocení po akci:
Vrátili jsme se z prázdnin, sešli se, opekli buřty, dlouze a vydatně pokecali, prohlídli spousty fotek, vyzkoušeli nový hry, zopákli starý a promysleli, do čeho se pustíme letos. A teď už se na to těšíme...
... a vypadalo to takhle.


Hradecká sova


6. - 8. 5. 2005
pěší okolí Hradce Králové

Popis před akcí:
Hradecá sova - fotka Všichni jste zváni na noční hru Hradecká Sova, která vzlétá 6.5. 2005 z hlavního nádraží v Hradci Králové. Za příznivého větru poletí až do 8.5. 2005.
Během příjemného letu zříte hradecká zákoutí z pohledů, které ještě neznáte, budete se potýkat s logickými hříčkami, ale hlavně se budete výborně bavit spolu s kamarády.
Podrobnosti se včas dozvíte.

Hodnocení po akci:
První akce sdružení tohoto druhu se bezesporu osvědčila. Noc byla dlouhá, přitom utekla jako voda, účastníci se po celou dobu nezastavili (a organizátoři na horké lince neusnuli). Hra se nakonec proti plánu protáhla až do odpoledních hodin a dokončily ji všechny týmy.


FrIQ víkend

15766458123 (rozlušti)
měsíc Saturnu Titan, kráter Dobruška

Popis před akcí:
Ulítlý víkend plný různých her a šílených nápadů. Kdo absolvoval v minulosti podobné Free víkendy, tak bude vědět o čem je řeč. Tentokrát víkend nemusí být fyzicky tak náročný jako ty předešlé, protože kdo má v hlavě, nemusí mít nohy, nebo tak nějak, a čím víc v hlavě, tím kratší mu stačí (nohy). Bude záležet jen na tobě, jestli použiješ hrubou sílu, nebo zapojíš tvůrčí fantazii, logické uvažování a velmi důležitá bude i týmová spolupráce. Těšíme se na harmonii svalů a rozumu. Jede se za každého počasí, ale neboj, máme objednanou střechu a supr počasí.

Hodnocení po akci:
Prosincové počasí prověřilo účastníky až na kost, přesto nakonec nebylo nejsilnějším dojmem. Nechyběla noční hra, denní hra (která se pro některé ukázala být téměř noční, to ale bylo zapříčiněno velkýma očima organizátorů), šifry, netradiční úkoly, logické i jazykové hlavolamy a napínavé finále v bouřlivém větru měsíce Titanu. Nakonec vše dobře dopadlo a záchranná expedice se zachránila bezeztrát - nedá se ale říct, že by prostě už jen žili šťastně až do smrti. Jednou se dozvíme, jak to bude dál.

";}
Aktuality