Přihlášení
Přihlašovací jméno

Heslo

Akce zorganizované v roce 2006/2007

Bartolomějská noc + Lodě 2007

Blíží se nám závěr létních prázdnin a s ním i zajímavá akce - LODĚ 2007. Pokud bude dostatek vody, vyrážíme na Tichou Orlici a to na část toku Choceň - Hradec Králové. Lodě nám zapujčí hodné hradecké gymnázium, takže o materiál není nouze. Akce je určena i pro naprosté laiky ve vodáckém světě. Všichni budoucí kormidelníci, háčci a zátěže se bleskově hlásí kapitánovi na tel.: 607281732.

Pozor na mail až do 22.8.nepište!!!

Čas: 24. 8. - 26. 8. 2007
Místo: Povodí Tiché Orlice
Organizují: Diblík a spol.

 

Silvestrovské veselení 2006 a půl

Dobrá zpráva: Ubytování pro Silvestrovské veselení 2007 si můžeme odpracovat. Tím pádem se spolu zas po dlouhé době můžem vidět a pomoc dobrým lidem a dobré věci. Takže kdo máte chuť a čas tam jet, budu moc rád. Příliš mnoho práce nebude. Kluci budou dávat pár dlouhých trámů na strop a nějaký betonový překlady na dveře a holky se můžou realizovat při stavbě indiánský sauny, snad jste to někdy už viděli, je to fajn záležitost. Takže bude i čas na tůru a kdo bude chtít vyzkoušíme pak tu saunu.

Přihlášky prosím co nejdřív, Jiřík

Čas: 17. -19. 8. 2007
Místo: chajda u Nebeské Rybné
Organizuje: Jiřík
 

Prodloužený víkend v červenci a léčba vlastních fóbií

(pozvánka na akci mimo sdružení)
Výsledek malé Ohrazenické porady:

27. 7. 2007 (pro ty, co trpí fóbií ze sedmiček) odjíždíme na "patologickou výpravu" na Jih (pro Pražáky na jihovýchod) do lokality Skuteč u Hlinska, rybník 3 (slovy Tři, na rukou: jedna ruka bez dvou prstů) Studně a Velké Dářko. Návrat volný - buď již v neděli, nebo až v úterý 31.7. 2007.

S sebou: stan a úměrný počet lidí (větší zejména pro ty, co trpí xenofóbií), jídlo: těstoviny, rýže, kus kus, nějaká konzerva, ovesné vločky, dobroty od maminek, čokoláda, pro ty, co (si po)trpí na sladké. Dále zdravotnické pláště a vybavení (výběr a typ necháváme na vás) a dobrou náladu. Po cestě je hodně koupání, tak si vemte plavky. Pohodlnou obuv, po cestě budou nějaké přesuny.

Náplň: Každý z nás trpí nějakou fóbií či nemocí a říká se, že pokud má člověk dobré kamarády, nepotřebuje psychologa... více až ve vlaku.

Čas: 27. - 31. 7. 2007
Místo: Skuteč u Hlinska
Organizuje: Mauťa, 774 640 606

Skály

Ilustrační obrázek

Po podzimu tentokrát přivítáme hned léto. Po čase si zase připomeneme místa, kde jsme se vlastně poprvé potkali. Kytary a buřty s sebou.

 

Jaké to bylo?

Konečně jsme překonali studijní a pracovní nasazení a většina přihlášených skutečně dorazila. Včas jsme si zajistili i skromnou střechu nad hlavou a mohli se tak pustit do postupného odkrývání zašlých vzpomínek. Po cestě nás provázel náš nový přítel, lehce (o 6-11 hodin) zpomalený numerický model. Během víkendu jsme si zkoušeli zaujímat vedoucí role ve skupině, na závěr jsme si uspořádali výtečnou hostinu v Teplicích a stihli se vrátit těsně, ale včas (dvaadvacátého).

 

Čas: 20. - 22. 7. 2007
Místo: Broumovský výběžek
Trochu organizuje: Čip

Pokusné lezení v Harrachově

(pozvánka na akci mimo sdružení)
Pojeďte s námi pomoct vytvořit dostatečný materiál pro diplomku, formou několika hodin zdolávání lanových překážek v LC Harrachov. Výzkum je zaměřen především na středoškoláky (16 - 20 let), ale uvítáme i ty, co se vejdou do 30 let.
 
 
 
Čas: květen nebo 1. pol. června
Místo: Harrachov
Organizuje: Danča

Výprava na velikonoce

Ilustrační obrázek

Ivouš všechny zve na chaloupku, takže tahle výprava se ponese v duchu velikonoc (pletení pomlázek, pojídání velikonočních pokrmů které připravíme nebo si dovezeme, mlácení do slečen, které se obětují, a pojedou s námi :-) Samozřejmě symbolicky, aby neuschnuly.

 

A jak to bylo:

Kdo přijel, nelituje. V nabitém programu jsme stěží hledali chvilky oddechu. Konečně se nám podařilo upéct v kamnech povedený domácí chléb (ke kotli guláše), připomohli rekonstrukci chaloupky, navštívili jsme skanzen středověké vesnice, podojili kozu, snídali výborné kaše, obědvali bramboráky, barvili vejce cibulí, napletli pomlázky, a konec si každý domyslí.

 

 

Čas: 6. - 9. 4. 2007
Místo: Skuhrov nad Bělou
Organizuje: Kuba

Zimní prožitky

chajda

Je evidentní, že zima se nenechala nepříznivými teplotami a větrem úplně odbýt a taky trochu dorazila. Čekali jsme na to docela dlouho a rozhodně bychom tedy neměli zahálet teď, když máme jedinečnou možnost užít si zase trocha sněhu na horách. A proto jedem na Benecko, neboli běžkovat, prknovat a blbnout na sníh, co nejrychleji!

Čas: 9. - 11. 2. 2007
Místo: Benecko a okolí
Organizuje: G

Pražský vykulenáč aneb vesnický bulík v Praze

Přísně tajné!

Jedinečná městská špionážní hra. Hlavní město je stále plné tajných agentů a tvým úkolem bude překazit jim plány. Nebude to jednoduchý úkol, jelikož pražské podsvětí není vesnickým bulíkům zrovna nakloněno. Ukaž, že se ti podaří přechytralé pražské podsvětí přelstít. Ukaž, že se dovedeš orientovat ve velkoměstě. Ukaž se na akci Pražský vykulenáč!

Kdo si chce hrát na špiony, zjistí si ostatní informace sám. Nabízí se i možnost pomoci s organizací, v případě zájmu se hlašte vhodnému pražákovi, kterého znáte.

A jaké to bylo:

Poklidná výprava byla narušena nečekanou hrozbou - Praha měla být zamořena nebezpečnou chemikálií. Loni vycvičení agenti tedy přijali nelehký úkol - chemikálii najít, zjistit jak ji zneškodnit a celé katastrofě pak zabránit. A aby to nebylo všechno, sbírali po cestě důkazy, které by pomohly podobným situacím napříště zabránit. Na poslední chvíli pak předepsaným způsobem páchnoucí chemikálii i s kbelíkem lokalizovali a zajistili. V Kunratickém lese proto mohou dál bezstarostně pobíhat pejsci i jejich pejskaři.

Čas: 10. 2. 2007
Místo: hlavní město Praha
Organizuje: Aleš, Čip a Lucka

Silvestr 2006

Silvestr - fotka
Členové a přátelé sdružení (a přátelé členů) opět uspořádali tradiční silvestrovské veselení. Loni byl za Silvestra podezřelý jednatřicátý prosinec - více na fotografiích.
 
 
 
 
Čas: 28. 12. 2006 - 1. 1. 2007
Místo: Hoštejn, okres Šumperk
Organizuje: Jirka (a Jirka)

Vánoční hory

 
Na poslední předvánoční víkend se uchystal tradční běžkařský víkend, tentokrát třeba na Benecko. Takže jsme namazali a byli na blátě :-)
 
 
 
 
Čas: 15. - 17. 12. 2006
Místo: Benecko
Organizuje: Jirka
 
 
 
Na programu byly prázdninové fotky, kulturní produkce, pokec, deskovky a další.
 
 
 
Čas: 1. - 3. 12. 2006
Místo: Pardubice
Organizuje: Jirka
Celostátní velkou výměnu zkušeností členové našeho sdružení absolvují již poněkolikáté. Protože se jedná se o akci velmi známou, doporučíme vám prostudovat oficiální stránky, kde je vše velmi podrobně popsáno a můžete se přímo přihlásit.
Čas: 16. - 19. 11. 2006
Místo: Ostrava
Předtim:
Octoginta Octo - fotka Ve středu 15. listopadu začne, a dalších 88 hodin bude probíhat druhý ročník zdrcujícího outdoorového závodu Octoginta Octo. Pro každého člena máme dvě možnosti: Jednak se můžeš zapojit do soutěžního týmu (a zjistit, jak se motá hlava únavou a jak rychle v mrazu tuhne zpocené oblečení), nebo můžeš pomoct s organizací (kontaktuj nás). Co tě čeká jako pomocníka se dozvíš u zprávičky k minulému ročníku.

 

Potom:
Naši B-týmáci (pomocní organizátoři) strávili letos v terénu na stanovištích něco přes 72 hodin, plus nějaký den příprav a na konci převoz materiálu, domů jsme se dostali v průběhu noci z neděle na pondělí. Přestože tentokrát bylo v noci tak, jak loni sotva přes den, odjížděli účastníci náležitě unavení, vláční a zamyšlení. Příští rok je v plánu, že podobný závod zorganizují zkušení borci z Brna, tak se zase máme na co těšit. Více informací bude brzo k nalezení na oficiálních stránkách akce (reportáže, fotky, diskuze), my ale radši půjdem dohánět spánkový dluh.

 

Čas: 15. 11. 2006 večer a dalších 88hodin
Místo: Těžko říct
Organizuje: Velký vůz

Bližší informace najdete ve zvadlu od organizátorů. Pokud je vám zvadlo málo, prohlédněte si WEB akce. Upozorníme jen, že akci nepořádá sdružení JAK?, členové i nečlenové jsou však srdečně vítáni.

A jak to dopadlo?

Dvěma slovy: Švédské hvozdy.

Čas: 10. - 12. 11. 2006
Místo: okolí Brna
Organizuje: Instruktoři Brno
Úvodní info:

Druhý IQ víkend - fotka Zbyli jsme ve vesmíru poslední, a nemůžeme se ani vrátit na Zemi. Jaký je to pocit? Ale hlavně - co s tím uděláme? Sluneční soustava je kromě dnes neobyvatelné Země dost nehostinná... Pojďme se vydat vstříc novému začátku lidstva, do vesmíru, ve kterém vítězí prudce inteligentní opravdoví muži a opravdové ženy, které skrývají, že jsou ve skutečnosti ještě prudší. Už na podzim budeme připraveni s plnou nádrží a staženými okýnky vyrazit za hranice Sluneční soustavy a našich možností.

Víc informací najdete na podstránce akce. Taky si můžete stáhnout zvadlo v (HTML, XHTML, ODF, nebo PDF) a pozvat své kamarády.

Tak to máme za sebou:

Napínavá cesta za novým domovem nabídla nepřeberně zážitků a zkušeností. Všechny svízele byly ale zdárně překonány - a ty které se cukaly, spáleny na popel. Nakonec jsme se úspěšně zabydleli na krásné vesmírné stanici, i když trochu zastrčené. Účastníci si užívají svět, v němž šlápnutí vedle neznamená zánik lidstva a organizátoři se mohou jít v klidu vyspat.

Kdyby někdo sháněl partu schopných lidí na přežití katastrofy a zachování rodu, ať se ozve na kontakt. Vypadají nenápadně, ale umí překvapit - podívejte se sami.

Čas: vnější prstence sluneční soustavy
Místo: okolí Brna
Organizuje: Fíťa, Gee, Jirka a Čip

Slovenské hory

Tatry - fotka
Přátelé horalové.

Na konci měsíce září je jeden svátek a to ve čtvrtek 28.9., navíc předpokládáme že většina z vás bude mít v pátek 29. 9. volno v práci nebo škole. Takže se naskýtá příležitost k nějaké delší výpravě, například do Roháčů, Tater nebo Slovenského Ráje. Cesta trvá vlakem necelých 7 hodin. Kdo jste ještě nebyli na podzim na horách, tak jste o mnoho přišli. Návrat plánujeme v noci z neděle na pondělí - podle domluvy a účasti školáků buď kolem deváté, nebo mezi 2-6 hodinou ranní. Cena dopravy značně závisí na tom kolik nás bude a kam nakonec pojedem, předpokládáme něco kolem 700 Kč (zpáteční jízdenka). Nástup po trase rychlíku Vihorlat, zejména v Praze, Pardubicích, a Přerově.

Předpověď počáska vypadá slibně polojasno od 0 do 20 stupňů (www.itatry.com nebo www.meteo.sk). Tak se nezapomeňte přihlašovat (Jiříkovi). Pokud někdo chce jet a myslí že na to nemá vybavení, tak se pokusíme sehnat.

Bližší informace dostanou vhturisté jako vždy mailem po přihlášení.

A jak to dopadlo:

Výlet se vydařil, pro mnohé krásné zakončení prázdnin přineslo i mnoho zkušeností, např. s mezinárodními vlaky ČD - jestli se někdo náhodou nebál vytáhnout foťák a udělal pár snímků, budeme jimi velmi potěšeni. Kdyby jich bylo dost, šlo by uvažovat i o vyjednávání s drahami. Co se týče hor, byla to jedním slovem paráda. Koneckonců fotky mluví za vše. Počasí i ubytování se vyvedlo a cesta vlakem zpátky nás už zaskočit nemohla.

Čas: 27. 9. - 1. 10. 2006
Místo: vědí jen člonové
Organizuje: Jiřík s Kubou
Předtím:

Hradecká sova - fotka Přesnoční šifrovací hra týmů, navazující na komorní minulý ročník. Letos máme kapacity na mnohem více účastníků. Obtížnost ale bude opět záměrně začátečnická, proto prosíme protřelé účastníky Bedny, Tmou apod., aby případnou účast pečlivě zvážili. Více informací získáte na zvláštních stránkách této akce.

Potom:

Akce se vydařila a záměry organizátorů byly naplněny (hra se obešla bez obětí, většina týmů dokonce dorazila do cíle - náročnost tedy byla nastavena obdivuhodně přesně). Účast se proti loňsku podařilo více než zšestinásobit, k vidění byly nové, ale i staré tváře.

Nikomu neušel silný filozofický přesah: při velkolepém zahájení jsme se jemně otřeli o samotný původ člověka ve vesmíru, během hry si pak každý jistě aspoň jednou musel položit onu věčnou otázku - má tohle vůbec nějaký smysl? Některým to začlo vrtat hlavou natolik, že si k tomu museli jít v různých skupinkách lehnout. Vetšina účastníků (zejména členové sdružení) se ale nenechala zmást a drala se neochvějně k cíli, pro koláček a kelímek čaje.

Zážitky reprezentačního týmu Rada a staršina jsou zde, na stránkách akce potom najdete reportáže ostatních týmů, hromadu podrobností, statistiky, šifry i fotky ze hry.

Čas: 9. - 10. 9. 2006 (sobota odpoledne - neděle ráno)
Místo: Hradec Králové a pěší okolí
Organizuje: Alča s Pozďou
Aktuality