Přihlášení
Přihlašovací jméno

Heslo

Akce do roku 2005-2006

Starší akce - do školního roku 2005/2006

Dolomity

9.7. - 21.7. 2006 Italské Alpy - Dolomity
K dispozici je velmi podrobný popis od Jirky - staršiny. Můžete si jej i stáhnout ve formátech ODF, PDF, XHTML či HTML.Předprázdninové tužení vztahů

16. - 18. 6. 2006 Bledne skaly

Popis před akcí:
Pravděpodobně poslední možnost setkání před letními prázdninami, proběhne nejspíš mimo republiku.

Jak to dopadlo:
Bledné skály - fotka Poslední akci jsme se rozhodli využít i k návštěvě míst, kde jsme ještě nebyli. Na polské straně Broumovska je skoro stejně pěkně jako na té naší, pochopitelně ale - doma je doma. Všechny vztahy jsme důsledně utužili (kdo chyběl, má co dohánět). Navíc nás semknula nová myšlenka - najít mytický budhistický klášter, který by se v okolí snad měl nacházet. Ale to až někdy příště.
V závěru jsme popřáli naplno prožité prázdniny sobě i těm, kteří chyběli a rozjeli se domů. Příští velké setkání proběhne zřejmě až na Hradecké sově, na kterou se nikdo nezapomeňte přihlásit.

Fotografie z této akce
Čarodějnice a první máj

28. 4. - 1. 5. 2006 Českosaské Švýcarsko

Popis před akcí:
V květnu už se snad jaro pomalu začne chystat k definitivnímu probouzení. Tak abychom to neprošvihli, strávíme první máj ve skalách a že na to máme čtyři dny, podíváme se dál než obvykle. Komu už chybělo spaní pod celtou a vaření na ohni, hlásí se na známou adresu. Další podrobnosti najdete jako obvykle ve zvadle.

Pro ty, kdo nedorazili:
Skály tam po zimě pořád jsou, přívoz po povodni taky, hřenští trhovci už se česky asi nenaučí, počasí bylo doslova aprílové a turistů tedy bylo poskrovnu.
Pražský vykulenáč


vypečená špionážní akce
10. - 12. 2. 2006 hlavní město Praha

Popis před akcí:
Přísně tajné! - fotka Nácvik života a pohybu ve velkém městě se špionážní zápletkou a příslibem do budoucna - pokud tato zkouška proběhne úspěšně, lze očekávat pokračování. Staňte se tajnými agenty a... zachraňte svět, samozřejmě. Nebo ne? Tentokrát nejde o sucho v botách, ale o splynutí s davem a orientaci v uličkách Starého města.

Hodnocení po akci:
Tajní agenti se v pražském podsvětí úspěšně zorientovali a předvedli bravurní kousek - převzali zásilku, vyměnili její obsah a předali kam měli, aniž by vzbudili podezření. Co tím ale vlastně způsobili?
Zkouška proběhla úspěšně a ohlasy byly skvělé, lze tedy očekávat, že jednou dospějeme k rozuzlení celé zápletky. Sledujte dokumenty jako Mission Impossible (zejména první se týká našeho prostředí), Ronin, Česká spojka, dobrodružství Jamese Bonda a Jacka Bauera.
Zimní radovánky

13. - 15. 1. 2006 Benecko

Popis před akcí:
Dlouho jsme nebyli na Benecku, a pořád se taháme s vánočníma panděrama - pojeďme s tím něco udělat! Berem běžky, prkna, ježdíky a kdo co má a dáme si do těla. Spaní v chajdě na postelích, dobrodruzi tradičně experimentují - přivezte si stany, plachty, záhraby, iglů nebo hvězdnou oblohu, místa je kolem chajdy dost (experimentujte ale opatrně, je to leden a jsou to hory). Jedem sportovat, takže nezapomeňte elán a dobrou náladu, naopak případné zbytky cukroví raději nechte doma. Navíc se na tomhle setkání se členy definitivně shodneme, jestli máme (kvalitou i kvantitou členů) na zvládnutí projektu na výuku ochrany člověka za mimořádných událostí. Vzhledem k naší dosavadní činnosti a velikosti projektu jde o důležité rozhodnutí, u kterého byste neměli chybět!

Hodnocení po akci:
Na horách je zima krásná a v pohybu ještě krásnější, fotky opravdu stojí za to. Ti, co spali venku, tam vydrželi a ráno se dokonce vzbudili (kupodivu jako první :-). Shodli jsme se, že projekt NAPLNO zvládnem, rozdělili si úkoly a do uzávěrky 31. 3. máme co dělat.
Silvestr 2005

Silvestr 2005 Vysočina

Popis před akcí:
Každoroční silvestrovské veselení proběhne na neznámém místě ve známém termínu. Více viz. zvadlo v mailu.

Hodnocení po akci:
Každoroční silvestrovské veselení proběhlo opět na Vysočině. Závazek do příštího roku je jasný: najít jiné prostory (i když letos jsme se vešli celkem dobře).
Předvánoční odpočinek

9. - 11. 12. 2005 Rýchory

Popis před akcí:
Sněhu už je dost, takže je čas si v předvánočním shonu vyšetřit víkend a stavit se na horách. Podíváme se na nové místo, přivítáme nové tváře, vyzkoušíme nové hry a prověříme staré běžky.

Hodnocení po akci:
Na Rýchorách je skvěle, do parametrů hledaného objektu patrně přidáme krb. Ukázalo se, že kdo maže, ten jede - bez ohledu na to, jak staré má běžky.
Fotoreportáž
36 HOURS SKŘET exTrEAM TOUR

27. - 30. 10. 2005 Val u Dobrušky

Popis před akcí:
Další akcí, kterou pro vás chystáme, je velká hra, kterou chceme pokračovat v tradici podzimních her, kterou jsme započali vloni iqendem. Tentokrát to nebudou šifry a hlavolamy jako hlavní náplň (to bychom přenechali Pozďovi a Alče), ale bude to něco úplně jiného. A hlavně vyrazíme na tři dny. Tím nechci říct že budete celý tři dny akčně makat, nikdo se nemusí bát a hlavně to zase bude týmovka.

Jak to dopadlo se podívejte!
Octoginta Octo

středa 16. listopadu 2005 večer a dalších 88 hodin Kutnohorsko

Popis před akcí:
Ve středu 16. listopadu začne, a dalších 88 hodin bude probíhat zdrcující outdoorový závod Octoginta Octo. Pro každého člena jsou dvě možnosti: Jednak se můžeš zapojit do soutěžního týmu (a zjistit, jak se motá hlava únavou a jak rychle v mrazu tuhne zpocené oblečení), nebo můžeš pomoct s organizací (kontaktuj kontakt). Co tě čeká jako pomocníka tady vzhledem k případným účastníkům neprozradíme.

Hodnocení po akci:
Soutěžní tým se ze zdravotních důvodů rozpadl, jeho pozůstatky potom pomohly organizovat. Aby zde nechybělo, co takový pomocník zažije: Příprava úkolů v korunách stromů (je tam tepleji než u země) pod hvězdnou oblohou, lovení raftů ze Sázavy, topení si kupkou uhlí a mnohá další zábavná dobrodružství - nejvíc ale utkví očekávaní, radost, odhodlání, vyčerpání, a nakonec prázdno, spánek a spokojenost v očích účastníků. Můžeme jen doporučit. Zabalte si troje ponožky, termosku a spoustu čokolády.
Setkání po létě

30. 9. – 2. 10. 2005 skautská základna Štěnkov

Popis před akcí:
Vrátíme se z prázdnin, sejdem se, opečem buřty, dlouze a vydatně pokecáme, prohlídnem fotky, vyzkoušíme nový hry a budem se těšit na to co nás potká přes rok.

Hodnocení po akci:
Vrátili jsme se z prázdnin, sešli se, opekli buřty, dlouze a vydatně pokecali, prohlídli spousty fotek, vyzkoušeli nový hry, zopákli starý a promysleli, do čeho se pustíme letos. A teď už se na to těšíme...
... a vypadalo to takhle.
Hradecká sova

6. - 8. 5. 2005 pěší okolí Hradce Králové

Popis před akcí:
Hradecá sova - fotka Všichni jste zváni na noční hru Hradecká Sova, která vzlétá 6.5. 2005 z hlavního nádraží v Hradci Králové. Za příznivého větru poletí až do 8.5. 2005.
Během příjemného letu zříte hradecká zákoutí z pohledů, které ještě neznáte, budete se potýkat s logickými hříčkami, ale hlavně se budete výborně bavit spolu s kamarády.
Podrobnosti se včas dozvíte.

Hodnocení po akci:
První akce sdružení tohoto druhu se bezesporu osvědčila. Noc byla dlouhá, přitom utekla jako voda, účastníci se po celou dobu nezastavili (a organizátoři na horké lince neusnuli). Hra se nakonec proti plánu protáhla až do odpoledních hodin a dokončily ji všechny týmy.
FrIQ víkend

15766458123 (rozlušti) měsíc Saturnu Titan, kráter Dobruška

Popis před akcí:
Ulítlý víkend plný různých her a šílených nápadů. Kdo absolvoval v minulosti podobné Free víkendy, tak bude vědět o čem je řeč. Tentokrát víkend nemusí být fyzicky tak náročný jako ty předešlé, protože kdo má v hlavě, nemusí mít nohy, nebo tak nějak, a čím víc v hlavě, tím kratší mu stačí (nohy). Bude záležet jen na tobě, jestli použiješ hrubou sílu, nebo zapojíš tvůrčí fantazii, logické uvažování a velmi důležitá bude i týmová spolupráce. Těšíme se na harmonii svalů a rozumu. Jede se za každého počasí, ale neboj, máme objednanou střechu a supr počasí.

Hodnocení po akci:
Prosincové počasí prověřilo účastníky až na kost, přesto nakonec nebylo nejsilnějším dojmem. Nechyběla noční hra, denní hra (která se pro některé ukázala být téměř noční, to ale bylo zapříčiněno velkýma očima organizátorů), šifry, netradiční úkoly, logické i jazykové hlavolamy a napínavé finále v bouřlivém větru měsíce Titanu. Nakonec vše dobře dopadlo a záchranná expedice se zachránila bezeztrát - nedá se ale říct, že by prostě už jen žili šťastně až do smrti. Jednou se dozvíme, jak to bude dál.

Aktuality