Přihlášení
Přihlašovací jméno

Heslo

XXIII. Moravské hvozdy

Následuje přepis e-mailu od organizátorů:

Ať bubny zní a náš zpěv mezi rány paliček dopadá. Ať nepřítel se vyděsí nad odvahou našich vojáků i nezdolností našich markytánek. Ať padnou městské brány. V hrůze křič a prchej ty, kdož stojíš v šiku proti nám. Než padne tma do našich řad, tak statečně zvítězíme a oheň spalující cizí domovy odhalí tváře našich hrdinů, jak popíjejí víno nepřítele, s ženami jeho dle své chuti nakládají a majetek jeho si přivlastňují. Modrá vlajka se žlutými znaky a armáda v těch barvách stane se tou, na jejíž stranu přikloní se vítězství.

nebo také ...

Pozóóór, letííí. Krčím se na vyvýšeném místě mezi stromem a svým štítem. Pozoruji záplavy papírových koulí, které se přelévají ve vlnách z jedné strany na druhou. Modrá a žlutá, červená a bílá. Dvě linie stojí proti sobě a zástupci obou armád nešetří slovy, která by vyprovokovala někoho z nepřátel k tomu, aby udělal krok blíž. A pak ... papírová koule na krátkém gumě zasviští vzduchem a občas najde svůj cíl někde na těle protivníka. Šahám po paměti dozadu za sebe, ale stále se snažím udržet pozornost, abych zachytil případný nepřítelský projektil. V ruce se mi objevuje taška plná čerstvě nasbíraného střeliva. Podala mi ji jedna spolubojovnice. Chvilku mohu palbu opětovat. Ruce se zvedají na znamení zásahu střídavě na obou stranách. Zasažení vojáci odbíhají, aby se několik desítek metrů za bojovou linií oživili. Osud pomalu odebírá lístečky znázorňující životy a dělá tak ze zraněných uzdravené, z mrtvých živé. Uhýbám před koulí, která mi prolétá těsně vedle hlavy, druhou odrážím štítem. Soustředění. Hod. Zásah. Ne. Jenom štít. Házím znovu a ještě, ještě, ještě. Vyruší mě až křik někde na druhé straně bojiště, jedna z armád pravděpodobně prorazila nepřátelskou linii a teď šíří papírové šílenství mezi nepřáteli. Soustředím se na stejně znervózněné vojáky naproti sobě. Rána. Pozdě. Jsem zasažen, běžím si pro život, snad ještě nějaké jsou, chci se pomstít ... boj.

Krásná markytánko, statečný bojovníku,
přijeď na akci MORAVSKÉ HVOZDY (hvozdy.instruktori.cz/), přidej se do řad švédské armády a udělej společně s námi z hvozdů moravských hvozdy švédské.
Vzhledem k tomu, že švédská armáda bude zcela jistě po jednom...dvou...třech..hodně letech konečně tou armádou vítěznou, hledají se všichni, kdo by nám tento plán chtěli pomoci zrealizovat. S otevřenou náručí budou ve švédské armádě vítáni účasníci předchozích Hvozdů nebo Vikingů a stejně tak i ti, kteří pojedou na podobnou akci poprvé, ale na bojišti za svého generála vypustí duši :-)

Yagi, yagi!, yagi!!!

Lennard Torstenson

Zájemci se ozývají na
hrnda (zavináč) centrum (tečka) cz
nebo na telefon +420 732 748 521.
Asi jsem tam zapoměl napsat datum, tak tedy 10. až 12. listopadu 2006.

Aktuality