Přihlášení
Přihlašovací jméno

Heslo

Druhý IQ víkend

Texty zveřejněné před akcí

Pokud se vám zvadlo nezobrazilo nebo je špatně čitelné, klikněte sem pro zobrazení zvadla na celou stránku. Je to způsobeno vaším prohlížečem, který nepracuje podle standardů. Použijte nějaký kvalitnější.

Zvadlo si také můžete stáhnout ve formátech HTML, XHTML, ODF nebo PDF.

Pro ty, kterým se nepodařilo vyluštit správný termín vydal Geejčip (Gee & Jiřík & Čip) 26. 9. 2006 tuto nápovědu:

Přátelé, kamarádi, milí (nastávající) účastníci výpravy do hlubin vesmíru

Na naši základně se množí informace, že máte problémy určit dobře termín startu. Zřejmě děláte chybu v tom, že se snažíte hledat v textu nějakou šifru. Nehledejte, vžijte se do děje, pořádně čtěte a přemýšlejte. Vždyť jsme vám slíbili, že o šifry nepůjde. Na našich radarech jsme zachytili zprávy, že nám moc nevěříte a dešifrujete a dešifrujete... někteří se prý snaží přehnout monitor napůl a vrazit do něj špendlík. Tak tudy opravdu cesta nevede.

Protože by byla škoda nevyužít jedinečné šance k opuštění Titanu, posíláme upřesňující data.

Během víkendu se ukázalo, že stav zásob vám nedovolí čekat na úplný průlet Země meteorickým rojem. Je třeba vyrazít dřív. Musí stačit, že bude za maximem, tedy meteorů kolem ní bude ubývat. Nějaké tam sice budou, ale to musíte risknout. Využíjte shodu zatmění Atlasu a Pandory. ALE hlavně nezapomeňte, že do startu z Titanu zbývají už necelé dva dny (přesněji 1,97dne).

Geejčip



Pokud se vám stále nepodařilo vyluštit správný termín, čtěte další e-mail od Geejčipa (Gee & Jiřík & Čip):

E-mail rozeslalo řídící středisko 4. 10. 2006 v 23:16 CEST.

Ještě jednou opakujeme, že pro účast na výpravě do hlubin vesmíru není vůbec důležité jestli jste se zúčastnili předchozích her.
Po domluvě s řídícím střediskem můžete přijet v sobotu, pokud v pátek dlouho pracujete, máte taneční, nebo jste jinak zaneprázdněni. A vemte s sebou kámoše. Cena bude opět lidová. Počítáme zase do 300,- se vším všudy. Přihlášky pouze písemně jiri.hajnik (zavináč) tiscali (tečka) cz nebo telefonicky Jiříkovi.

A teď to důležité

Zdá se, že některé z vás zasáhla jakási infekce. Řídící středisko tento virus identifikovalo a označilo ho jako chorobnou nepozornost při čtení dlouhých zpráv, liknavost a typickou lidskou vlastnost nechávat vše na poslední chvíli. Snad následující informace nastartují váš imunitní systém a pomohou vám se z toho vylízat.

Množí se informace, že někteří tápete v nejistotě a nevíte, kdy vlastně vystartovat. Někteří zoufalci, kteří správně odhadli sběrné místo odjezdu ke startu, se rozhodli chodit na toto místo "na blint" a doufat, že se jednou trefí. Naši analytici spojili síly se statistiky a spočetli, že 89,76253% z těch, co stále ještě počítají v pozemských jednotkách, absolvuje ještě 3 takové zbytečné pokusy. Pokud se k nim ovšem nedostane tato zpráva.

Nestačí abyste znali termín startu, ale z řídícího střediska musíte získat správná data a parametry k tomu, abyste mohli odstartovat z Titanu a opustit rodnou soustavu. Na tento výpočet potřebuje řídící středisko nezbytné množství času. Pokud chcete odstartovat a vyrazit vstříc velkému dobrodružství (a snad se vám předcházející zamlouvali) máte čas do úterý 10. 10. 2006 do půlnoci potvrdit závazně své odhodlání patřit ke skupince odvážných a vyvolených, kteří najdou ve vesmíru lepší místo k žití, než je Titan. Nepodceňujte prosím tento termín (jak to někteří, určitě ne úmyslně, mají ve zvyku). K rychlému obnovení a vlastně vzniku nové a kvalitní civilizace je totiž potřeba určitého množství a typologie lidí a pokud nebude tento stav naplněn, je velmi riskantní startovat a velmi nákladné start vůbec připravovat a řídící středisko celou akci zruší a v této chvíli není jasné jak dlouho dokážete na Titanu přežít a kdy dostanete další šanci ho opustit a tím zachránit lidský druh před vyhynutím.

A nezapomeňte, že do startu zbývá už jen 23/15,94542068 dne.

Geejčip (Gee & Jiřík & Čip)

Reportáž od Mauti

Hoja, podařilo se mi najít si čas na popis toho fajn IQ víkendu.
Takže hezky od začátku, s Kalužem a Verčou se řítíme osobákem z Pardubek na sraz s kamarády z Hradce. Jsme tam včas, tedy na minutu včas, a tak si říkám, jak to hezky funguje, když je už jízdenka koupená a po nás se chce jen to, abychom nastoupili do stejného vlaku jako oni. Stíhám dokonce zakoupení velikánského koláče a půlky chleba. No, ale pak už teda musím doslova běžet.

A teď ve vlaku. Zabíráme docela velký kus vagónu, ale protože jsme veselí a v převaze, nikdo si nedovolí ani nic říct. Když tu náhle se začne šířit zpráva o tom, že s námi jede Španěl. Upřímně, zprávě moc nedůvěřuji, jelikož při dvouhodinové jízdě nezaslechnu jediné cizí slovo. Spíš je slyšet diskusi kroužku počítačových nadšenců (nechápu, proč se jí účastním - snad jen pro pocit trpělivosti a s vírou, že se téma jednou změní 8-), z Kubíkových úst pak již tradičně zaznívají spokojené komentáře na množství jídla, které si veze. O kus dál se rozebírá škola a končí to u Ivouška a jeho kytary. Na několikrát přestupujeme. Někdo to stíhá na zastávce malé vesnice, jiní vyčkávají na větší díru. Nakonec ale vystupujeme všichni společně a dělíme se až na první křižovatce, jelikož nám není moc jasné, kam máme jít. Nakonec radostně zjišťuji, že já jsem v té orientačně lepší skupině a že se tedy nemusím vracet. V tělocvičně nás už vítá Jiřík. Jako vždy s úsměvem. Za ním Fíťa a zbytek osazenstva.

Prvním úkolem je koordinace přezouvání v malé šatně místní školky. Pak už ale nastává veselé seznamování, zdravení a tak. Brzy na to se vybalují zásoby jídla a zdá se, že o hladu tu rozhodně nebudeme. A představte si, ten Španěl, je fakt Španěl! Mimo to, že neumí česky mezi nás výborně zapadne. Přijel spolu s Ivouškem a Vaškem a je fajn. Jenže to už máme úvod za sebou a na čelech přilepené různotvaré kousky. Podle nich se rozřazujeme do týmů a dle informací Čipa, jakožto dalšího organizátora IQ víkendu, vyrážíme na sestavení motoru.

V lese: Gee patří mezi ně a vítá nás na stanovišti s holinkama a bílýma pláštíkama. No, to bude spolu s čelovkou a rouškou náš kosmický kostým. Běháme jako o život pro díly motoru na jednotlivá stanoviště. Nezávislý pozorovatel (srna či myslivec, který na ní číhá) by si řekli, že došlo k lesní havárii a něco tu nesedí. Ale nám to bylo jedno. Díly v závěru sedly a o to šlo! Čip to doprovodí nesrozumitelným technickým výkladem a můžeme si dát pro dnešek pauzu.

Druhý den už ale nastupujeme v časech startu raketoplánu a vrháme se rovnou do kosmického dobrodružství. Teď už se perspektiva zužuje na náš pětičlenný tým: Kubík s potravinovou výbavou a ponožkami, Kaluž s organizačními schopnostmi a vtipnými komentáři, Vašek s neočekávanými řešeními úkolů, Konaj přejmenovaný na Konana se zkušenostmi alpinismu a nadšením pro českou hru a taky já s plně vybavenou KPZetkou. 8-) Okolí je kouzelné. Počasí vyšlo a tak si dopřáváme parádní podzimní pohledy. Cestou na stanoviště svištíme zalistěnými stráněmi, skáčeme přes potůčky (nekdo přeskočí, někdo ne 8-) a v pozdních nočních hodinách zakoušíme výhledy při slaňování. Také se zouváme u rybníčků, abychom do pet lahve nabrali co nejrychleji co nejvíce vody a prolili ji trubkou 8-) (někdo prolíval, my jo, někdo ne); ve skalách hledáme nenalezitelnou krabici, zakoušíme zvuky lahví při siestě u rybníka, bavíme se na téma španělské vesnice u smotaných drátků a tak. A to jsem úplně vynechala překladové oříšky u puzzle z linolea, které nabývalo nečekaných tvarů a které přes šátky nebylo vidět, jen cítit. Zkrátky byla to pohoda do pozdních hodin. Spokojení s dobře fungujícím týmem.

Parádní procházka po okolí Hrubé Skály a tak lze říci jen tolik, že jste přišli o hodně vy, kdo jste tam nebyli . V neděli jsem vyzkoušela nepromokavou bundu a jelo se stejně vesele dom. Takže co uděláte příště? Vezmete si ponožky a pojedete s náma.

Vaše Mauťa

Aktuality